Arı Sütü, propolis ve bal karışımları hem sağlıklı hem de lezzetli yönüyle öne çıkıyor. Arı sütünün, propolisin ve hal balın faydalarını aynı anda içeren bu ürün, çocukların ve yetişkinlerin sağlığını desteklemede önemli etkilere sahip. Arı sütü çocukların gelişimini desteklemesi yönünden uzmanlar tarafından önerilen bir doğal besindir.

Bu sayfada Arı sütü Propolis ve Hal Bal karışımını yakından inceledik. Arı sütü Propolis bal ne işe yarar faydaları nelerdir? Satın almadan önce karar vermenize yardımcı olacak bilgiler burada.

Propolis, Arı Sütü, Bal Karışımı Nedir?

Arı ürünlerinin her biri insan sağlığı üzerinde koruyucu ve iyileştirici etkilere sahiptir. Doğal beslenmeye dikkat eden, sağlığını doğal yollardan desteklemek isteyen pek çok bilinçli tüketicinin arı ürünlerine ilgisi her geçen gün artmaktadır.

Propolis, arı sütü ve bal karışımı kovan ürünlerini günlük beslenmeye eklemenin en lezzetli yoludur. Propolisin koruyuculuğunu, arı sütünün besleyiciliğini ve ham balın lezzetini aynı anda içerir. Bal ile lezzetlendirildiği için ilave şekere ihtiyaç duymaz. Propolis, doğal bir koruyucu olduğu için gerçek arı sütü propolis bal karışımlarına koruyucu madde eklenmez.

Propolis, arı sütü bal karışımının içeriğine baktığımızda faydalı pek çok besini bir arada görüyoruz:

 • Antioksidan, vitamin ve mineral içeriği yüksek
 • B grubu vitaminleri (B1, B2, B3, B5 ve B6)
 • Mineraller: Çinko, magnezyum, demir

Arı Sütü Propolis Bal Karışımı Faydaları Neler?

Arı sütünün, propolisin ve balın her birinin sağlığa ayrı faydalarının olduğundan söz edilebilir. Propolis, koruyucu etkileriyle ön plana çıkarken; arı sütü fiziksel ve zihinsel performansı destekleyici etkileriyle biliniyor. Binlerce yıldır tükettiğimiz bal ise doğal bir enerji kaynağı olmasının yanında en sağlıklı tatlandırıcıdır. Peki arı sütü propolis bal karışımı ne işe yarar?

Arı sütü propolis bal karışımı ne işe yarar dediğinizde; en kestirme yanıt şu şekilde verilebilir:

 1. Beyin fonksiyonlarını destekler: Odaklanmayı kolaylaştırır
 2. Fiziksel performansı destekler: Yorgunluğu giderir
 3. Kolajen sentezini destekler
 4. Arı sütü, infertilite tedavisinde doğal bir destektir
 5. Bağışıklık sisteminizi destekler
 6. Kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı
 7. Sindirim sağlığını destekler
 8. İştahı dengelemeye yardımcı
 9. Vücuttaki iltihabı azaltmaya yardımcı
 10. Öksürüğe karşı boğazı rahatlatır
 11. Cilde faydalıdır. Doğal bir peeling olarak uygulanabilir.

Arı Sütü Propolis Bal Karışımı Nasıl ve Ne Kadar Tüketilmeli?

Bee’o Arı Sütü Propolis Ham Bal Karışımı çocuklar ve yetişkinler için farklı şekilde formüle edilmiştir. Çocuklar için üretilen propolis bal karışımı (%1,5) arı sürü içerir. Yetişkin formu ise (%3) arı sütü içeriyor.

Arı sütünün aç karnına emilimi daha iyi olduğu için ürünün sabah aç karnına tüketilmesi öneriliyor. Günlük önerilen tüketim miktarı ise en az 1 tatlı kaşığı kadar. İster doğrudan, ister bir dilim ekmeğin üzerine sürerek; isterseniz bir bardak süte karıştırabilirsiniz. Sütün oda sıcaklığında olduğundan emin olun.

Arı sütü Propolis Ham Bal Karışımı, günlük beslenmede propolis damla ile birlikte de tüketilebilir.

Yorum bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here