Propolis damlalar, bağışıklık sistemini desteklemek için en çok tercih edilen arı ürünlerinin başında geliyor. Anadolu propolisinden elde edilen Beeo Propolis Damla ürünleri ise yüksek biyolojik aktiviteyi ve ‘gerçek propolisin faydalarını’ garanti ediyor. Beeo Propolis Damla nedir? Faydaları ne? Nasıl Kullanılır? Yakından bakalım.

Propolis Damla Nedir?

Propolis damla nedir? in yanıtını vermeden önce; ilk kez duyuyorsanız “propolis nedir?” in yanıtını verelim. Propolis, arıların çeşitli bitkilerin yaprak sap ve tomurcuklarından topladıkları reçinemsi bir maddedir. Arılar, propolisi kovanın hijyenini sağlamak, yavrularını ve besinlerini enfeksiyonlara karşı korumak için üretirler.

Çok farklı bileşenler içeren propolisin etken maddesinin, yüksek antioksidan etkiye sahip fenolik ve flavonoid bileşenler olduğu biliniyor. Peki propolis damla nedir? Nasıl üretiliyor?

Propolis damla, ham propolisin bir dizi işlemden geçtikten sonra elde edinilen sıvı formudur. Propolis damla, ham propolisin özütlenmesiyle elde ediliyor. Yani katı ve sert haldeki ham propolis, arıcıdan alınıyor; uzmanlar tarafından bir dizi işlemden geçirilerek propolis damla formuna getiriliyor.

Uzmanlar buna, propolisin özütlenmesi diyor. Yine uzmanlara göre; propolisin özütlenmesi, yüksek teknoloji, bilgi ve deneyim gerektiren bir iş. Tam anlamıyla gerçek uzmanlık gerektiren bir iş!

Bee’o Propolis Damla

Beeo propolis damla, Anadolu propolisinin özütlenmesiyle ve uzman denetiminde gerçekleştirilen propolis damla formudur. Son dönemde bilinirliği sadece Türkiye’de değil; dünyanın farklı ülkelerinde de artıyor. Almanya, Hollanda gibi Avrupa ülkeleriyle birlikte ABD’de de varlar.

Bee’o Propolis Damla ürünleri 4 farklı çeşittir. %10 propolis içeren damla, %15 propolis içeren damla, %20 propolis içeren damla ve %30 propolis içeren damla formu. Bee’o propolis damla ürünlerinin faydalarına ve kullanımlarına yakından bakalım. Propolis damla nasıl kullanılır? Propolis Damlanın faydaları nedir? Okumaya devam edin.

Bee’o Suda Çözünür Propolis Damla Nedir?

 • Suda Çözünür Propolis Damla, günlük tüketim için uygun %10 saf propolis içeren propolis damla formudur.
 • Suda Çözünür Propolis Damla, içeriğinde yoğun olarak antioksidan etkiye sahip fenolik ve flavonoid bileşenler içerir.
 • Propolisin antiviral, antibakteriyel, antifungal ve antienflamatuar etkileri bilimsel araştırmalarla ortaya konulmuştur.
 • Bee’o Propolis Damla, benzerlerinden daha fazla biyolojik aktiviteye sahip olduğunu ifade ediyor.
 • Alkol içermeyen propolis damladır

Bee’o Propolis Damla’nın Faydaları

 1. Suda çözünür propolis damla, bağışıklık sistemini doğal yollardan destekler.
 2. Genel sağlığın korunmasına katkıda bulunur.
 3. Soğuk algınlığına karşı yardımcı olur. İyileşme sürecini hızlandırır.
 4. Vücudun virüs, bakteri, mantar ve mikroplardan korunmasına yardımcı olur.
 5. Vücuttaki sağlıklı hücreleri korur ve çoğalmasını destekler.
 6. Cilt yaralarının hızlı iyileşmesine yardım eder.
 7. Propolis sivilceye, siğile ve uçuğa karşı etkili.
 8. Ağız içi yaralara karşı yardımcı olur.
 9. Diş sağlığının korunmasını destekler.
 10. Sindirim sistemi sağlığını destekler.

Bee’o Propolis Damla Ne için ve Nasıl Kullanılır?

 1. Günlük beslenmenizde tükettiğiniz tüm katı ve sıvı gıdalarla birlikte tüketilebilir.
 2. Bir barda süte, meyve suyuna, suya veya yoğurda damlatılarak tüketilebilir.
 3. Çocuklara meyve suyu veya ballı sütle birlikte verilebilir.
 4. Propolis Damla soğuk algınlığına karşı kullanılabilir. Propolisin grip ve soğuk algınlığına karşı etkisiyle ilgili yapılan bilimsel çalışmalardan olumlu sonuçlar alınmıştır.
 5. Hafif cilt yara ve yanıkları için kullanılabilir. Propolis damla, hafif cilt yaralarının ve yanıklarının iyileşmesini hızlandırır. Enfeksiyon kapmasını önleyeme yardımcı olabilir.
 6. Propolis damla sivilceye karşı etkilidir. Antibakteriyel ve antifungal etkileriyle sivilceye karşı yardımcı olur.
 7. Cilt bakımında kullanılabilir. Cilde doğrudan uygulayarak peeling yapabilirsiniz. Cilt bakım kremine damlatılabilir.
 8. Sindirim Sistemi Problemlerine Karşı: Propolis damlanın ülseri gibi sindirim problemlerinin tedavisinde etkinliği bulunur.
 9. Çocuklarda günlük önerilen miktar 10 damla
 10. Yetişkinlerde günlük önerilen miktar 20 damla

Propolis Damla %10 ile Propolis Damla %20 arasındaki Fark Nedir?

Propolis damla ürünleriyle ilgili en çok sorulan soru bu: Aralarındaki fark nedir? Suda Çözünür Propolis Damla %10’u diğerlerinden ayıran özelliği ‘sıvı gıdalarla birlikte tüketilebilir’ olmasıdır. %20 ve %30 oranında propolis içeren diğer çeşitler, sıvı gıdalarda çözünmez ve katı gıdalarla birlikte tüketilmesi önerilir.

Yorum bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here