Bu içeriği propolis ürünlerini daha size daha yakından tanıtmak için hazırladık. Propolis kullanımı nasıl olmalı? Propolis, hangi hastalıklara karşı destek sağlar? Propolis kullanımı nasıl olmalı? Bu sorulara doğru yanıtlar aldığınızda, doğanın koruyucu gücü propolisten en iyi şekilde yararlanacaksınız. Okumaya devam edin.

Propolis, geleneksel tıpta çeşitli hastalıkların tedavisinde binlerce yıldır uygulanıyor. Antimikrobiyal, antioksidan, antienflamatuar ve antiülser gibi biyolojik etkilere sahip olduğu, pek çok bilimsel çalışmayla gösterilmiştir.

Bilimsel çalışmalara göre, propolis insan sağlığını korumada ve desteklemede çok yönlü bir etkiye sahiptir. Başka bağışıklık sistemini dengelemek olmak üzere; insan sağlığı üzerinde önemli koruyucu ve iyileştirici etkilere sahiptir. Eğer propolisin faydalarıyla daha detaylı ilgileniyorsanız; “Propolis Nedir?” başlığını okuyun.

Propolisin uygulama alanlarını ve günlük önerilen dozajı öğrenerek, sağlığınızı doğal yollardan koruyabileceğinizi keşfedin.

Propolis ve Kullanım Alanları: Hangi Sağlık Sorunlarında Size Destek Olur?

Propolis, oldukça zengin bir kimyasal içeriğe sahiptir. Bu yönüyle arılar tarafından kovanın içinde kullanımı dışında gıda takviyesi ve kozmetik ürünü olarak da kullanılır. Apiterapi merkezlerinde çeşitli hastalıkların tedavisinde propolisten yararlanılır.

Ham propolisin doğrudan tüketilmesi önerilmez. Çünkü metabolizmamız, ham propolisi sindiremez. Bu nedenle üreticiler, propolisi beslenmemize ekleyebilmemiz için propolis damla, propolis tablet ve propolis sprey formlarını üretirler.

Propolisi, uzman bir üreticiden almanız çok önemlidir. Çevrimiçi mağazamızda, uzman denetiminde üretilen propolis ürün çeşitlerimizin tamamını görebilirsiniz. Propolis damla uygulama alanı en geniş propolis ürünüdür. Bu nedenle onun üzerinde daha çok duracağız.

İşte propolis damlanın en önemli 8 kullanım alanı

  • Sindirim Problemleri

Propolis, sindirimi kolaylaştırır. Pek çok sindirim sistemi rahatsızlığına karşı doğal bir destektir. Propolis kabızlık gibi en yaygın sindirim problemlerine karşı yardımcı olur. Yapılan araştırmalar aynı zamanda gastrit ve ülser gibi sindirim problemlerinin tedavisinde de yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Sindirim sistemi problemlerine karşı propolis damlayı beslenmenize ekleyebilirsiniz. Günde 20 damla Suda çözünebilir propolis damlayı suya, süte veya meyve suyuna damlatarak beslenmenize ekleyin.

  • Çeşitli Cilt Problemleri: Nasır, Siğil, Sivilce

Propolisin antibakteriyel özelliğiyle çeşitli cilt problemlerine karşı yardımcı olduğu biliniyor. Ayrıca cilt bakımında da yararlanabileceğiniz doğal bir ürün. Propolisin cilde faydalarını anlattığımız blog u mutlaka okuyun.

Nasır, siğil ve sivilce gibi en yaygın cilt problemlerine karşı propolis damladan yararlanabilirsiniz. Bu sorunları yaşıyorsanız, cildinizdeki sorunlu bölgeye propolis damlatabilirsiniz. Ya da merheminize propolis damlatarak, sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. Propolisli kreminizi nasıl hazırlayacağınızı öğrenmek için bu sayfaya göz atın.

  • Küçük Cilt Yaraları ve Yanıklar

Günlük işlerinizi yaparken veya çalışırken sık sık kendinize zarar mı veriyorsunuz? Propolis damla, küçük sıyrık ve kesik gibi cilt yaralanmalarına karşı en büyük yardımcınız olacak.

Bir parça pamuğa propolis damlatın ve etkilenen bölgeye uygulayın. Propolis, doğal bir dezenfektan olduğu için yaranızın mikrop kapmasını önler. Hücre yenileyici özelliğiyle ise daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Küçük yanıklara karşı propolis damlattığınız pamuğu, etkilenen bölgeye uygulayın.

  • Mantara Karşı Mutlaka Uygulayın

Cildinize oluşan mantarın hızla ortadan kalması için propolis damlayı düzenli uygulayın. Mantardan etkilenen bölgeye günde birkaç kez propolis damlatın ve geçene kadar devam edin.

  • Sedef Hastalığı

Sedef hastalığı iltihaplanmayla ortaya çıkan bir sorundur. Uzun süreli bir cilt hastalığıdır ve çok dikkat edilmesi gerekir. Yapılan bilimsel çalımalar propolisin, sedef hastalığının tedavisinde etkili olabileceğini göstermiştir.

  • Alerji Semtomları

Saman alerjisi, özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında etkili olur. Propolis, bağışıklık sisteminizi dengeleyerek alerji polen alerjisi semptomlarını azaltmanıza yardımcı olabilir. Bu konuyla ilgili yazdığımız içeriği mutlaka okuyun.

  • Solunum Yolu Problemleri

Öksürük, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı… Bunlar sonbahar ve kış mevsimlerinde sık rastlanan soğuk algınlığının en yaygın semptomlarıdır. Rahatsız edici soğuk algınlığı semptomlarından kurtulmak istiyorsanız “Soğuk Algınlığına Karşı Propolis” i mutlaka okuyun.

Solunum yolu problemlerine karşı propolisten yararlanmak için günde en az 20 damla propolisi beslenmenize ekleyin. Semptomları kısa sürede rahatlatmak için propolis damlayla birlikte propolis burun spreyini ve propolis boğaz spreyini birlikte tüketin.

  • Ağız ve Diş Sağlığı

Propolis, antibakteriyel özelliğiyle ağız ve diş sağlığınızın korunmasına yardımcı olabilir. Diş macununuza birkaç damla suda çözünür propolis damlatın ve fırçalayın. Propolis, diş plağına neden olan bakterileri azaltmaya yardım edecektir.

Yine diş eti iltihaplanması yaşıyorsanız, etkilenen bölgeye Propolis Ektrakt Tinktur %20 damlatın. Dilerseniz damlatmak yerine bir parça pamuk veya bez kullanın. Unutmayın propolis tek başına bir ilaç değildir. Doğal bir destektir. Ağrılarınız devam ediyorsa, tabi ki uzman bir hekime görünün.

Yorum bırakın

Please enter your comment!
Please enter your name here